Прохання про приєднання до справи «України проти росії (Х)» подали 23 держави-сторони Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та 1 неурядова організація.

Про це інформує пресслужба Міністерства юстиції України.

“Європейський суд з прав людини офіційно оприлюднив інформацію щодо масштабного приєднання країн та неурядових організацій у якості третьої сторони до міждержавної заяви України проти рф за № 11055/22 щодо широкомасштабного вторгнення останньої в Україну. На даний момент загалом є 23 прохання від держав-сторін Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод про приєднання до «України проти росії (Х)» за № 11055/22, а також 1 прохання від неурядової організації”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що у списку Австрія, Бельгія, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія та Швеція.

Зазначається, що ще дві держави отримали додатковий час для розмірковувань.

У Мін’юсті нагадують, що справа стосується вчинення росією безлічі найважчих порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема порушення права на життя (стаття 2), заборони катувань (стаття 3), права на свободу і недоторканність (стаття 5), права на повагу до приватного та сімейного життя (стаття 8, права на свободу думки і вираження (статті 9 і 10), свободу зібрань та асоціацій (стаття 11) та право на захист власності (ст. 1 Першого протоколу до Конвенції).

У червні 2022 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) отримав позовну заяву щодо міждержавної справи України проти росії стосовно звинувачень у серйозних та масових порушеннях прав людини, які були вчинені рф під час її воєнних операцій на території України з 24 лютого 2022 року.

Фото: Відкриті джерела