Військові витрати Росії за 9 місяців війни досягли приблизно $82 млрд, що складає четверть усього її річного бюджету.

Про це повідомляє Forbes.

Прямі військові витрати Росії за 9 місяців війни, за розрахунками Forbes, становлять приблизно $82 млрд. Ця оцінка включає безпосередні витрати, які необхідні для підтримки військових дій. Та не включає стабільні видатки на оборону, або втрати пов’язані з економікою.

Київ 24

За даними Forbes, у 2021 році всі бюджетні доходи Росії становили 340 мільярдів доларів. Тобто РФ уже витратила чверть тогорічних доходів на військові дії.

Якщо навесні такі витрати могли виглядати цілком прийнятними, зважаючи, що тільки ЄС платив за нафту і газ Росії близько 1 млрд євро на день – зараз ситуація інша.

Видання також зауважує й про зниження доходів РФ від експорту нафти і газуТак, Росія вже втратила більшу частину європейського газового ринку, після зупинки постачання через «Північний потік». З грудня почнуть діяти санкції щодо російської нафти.

Тим часом війна вимагає більше грошей. Восени вартість витрат на війну для РФ зросла вдвічі. Зараз війна потребує щонайменше $10 млрд на місяць.

Найбільшими статтями витрат стали забезпечення армії (28,7 млрд), втрачена техніка (20,8 млрд) і зарплата військовим (15,6 млрд).

Київ 24

Київ 24

Київ 24

Як повідомлялося, ЄС офіційно не визнає паспорти, видані Росією у незаконно окупованих регіонах України та Грузії.

Фото: відкриті джерела / Forbes