Співзасновник IT-холдингу з кіберспорту TECHIIA Олег Крот переказав на допомогу ЗСУ $60 мільйонів. Forbes пише, що сума не відповідає офіційно заробленим холдингом грошам. Крот пояснює, що залучав гроші не лише компанії, а й свої - з десятків інших бізнесів.

У Forbes 9 вересня з’явилася стаття, у якій намагалися дати відповідь: чи могли у TECHIIA передати 60 млн доларів на ЗСУ. Майже одразу факти з цієї статті були підхоплені та почали з’являтися в інших медіа у спотвореному вигляді. Ми вирішили розібралися, звідки гроші та чи були вони насправді передані ЗСУ.

Новина в інфопросторі з’явилася після публікації співачки Даші Астаф’євої в Інстаграм. Про це ми писали наприкінці серпня.

“Просто знайте, Крот задонатив $60 млн. Мовчки. Не прикріпляючи чеків та мільйонів світлин із заголовками” — написала тоді співачка.

Ця новина почала ширитися медіа, дійшла вона і до Forbes. Останні розібралися чи міг холдинг TECHIIA та його засновники витратити на допомогу ЗСУ $60 млн.

“Стаття вийшла критична, але зважена: документів не надають, офіційні доходи майже дорівнюють сумі допомоги, але є живі люди, які отримували допомогу. Після виходу статті прийшли досить компетентні люди, які сказали – що не могли витратити, з іншої сторони впливовий депутат каже, що компанія давала ЗСУ і не тільки великі гроші”, — написав головний редактор Forbes Борис Давиденко у Фейсбук.

Головний редактор звинуватив десятки медіа у використанні статті, із якої “з-під копірки зробили спочатку новину, що в Течії не змогли пояснити звідки гроші на допомогу, а другою хвилею запустили розсилку новин про маніпуляцію Течії”. Давиденко каже, що у цьому є ознаки замовної інформкампанії.

ІТ-видання dev.ua зв’язалося з Олегом Кротом, керівним партнером холдингу TECHIIA та взяла ексклюзивне інтерв’ю.

Про підрахунки Forbes: звідки $60 млн на армію, якщо виторг TECHIIA за рік у 2021 році становив $62,2 млн.

“Мої власні доходи та доходи TECHIIA — це різні речі. Тому це була формула, яка на виході не мала відповіді. Так, виторг холдингу за минулий рік склала $60+ млн, але ж це не враховує всі гроші, які є в дочірніх компаніях. У холдингу є резервні фонди для того, щоб використати їх у момент виникнення проблеми.  Крім цього, холдинг TECHIIA — найважливіший для мене, але не єдиний бізнес — у мене їх 50 з гаком“, — наголосив Олег Крот.

Окрім цього, керівник холдингу TECHIIA зазначив, що хвилі, які прокотилися медіа після статті Forbes, були нічим іншим як виконане замовлення агресивної кампанії з чорного піару. Крот запропонував уряду змінити законодавство у сфері гемблінгу та бетінгу в Україні, і, мовляв, є гравці, яким нецікаво грати за правилами:

“Це люди, які, м’яко кажучи, невмотивовані тими порадами, що я даю представникам українського уряду. Є люди, які зараз не хочуть змінюватися, просто тому, що так працює їхній бізнес. Є компанії, які тільки за рахунок монополії мають право на існування. І якщо ці монополії зникнуть, то з’явиться вільний ринок, конкуренція, більше податків”, — відповів на запитання “хто замовив” Олег Крот.

За його словами, до війни обсяг ринку в Україні був $400 млн на місяць (або $5 млрд) на рік, а бюджет отримував податків максимум на 1% від цієї суми. “Якщо дати цифру, до якої ми докотилися, то це вже десь 0,5%“, — додав підприємець.

“Сьогоднішнє законодавство в цій сфері неідеальне. А ми запропонували механіку, яка працює, і яка державі може приносити на перших етапах у десятки разів більше податків, у середньостроковій перспективі — у 100 разів більше, а в довгостроковій перспективі — у 1000”, — підкреслив інвестор.

На запитанні, про зв’язок TECHIIA з 1хbet, Крот однозначно відповів, що не має впливу на компанію та зазначив, що компанія [ред.”1хbet”] “значно більша за мене. Мабуть, їхній місячний дохід більше мого річного”, — зауважив бізнесмен.

Нагадаємо, холдинг TECHIIA став рекордсменом серед IT-компаній в Україні за обсягами допомоги, яку він надав армії з початку війни. Загалом було задекларовано підтримку на $60 млн.

Фото: Відкриті джерела