Білий дім у четвер викликав посла Китаю у США Циня Гана у зв’язку із напруженою ситуацією довкола острова Тайвань, викликаною візитом спікерки Палати представників Ненсі Пелосі.

Про це повідомляє The Washington Post.

“Після дій Китаю ми викликали посла Циня Гана в Білий дім, щоб оголосити йому демарш у зв’язку з провокаційними діями КНР. Ми засудили військові дії КНР, які є безвідповідальними та суперечать нашій давній меті підтримання миру та стабільності в Тайванській протоці”, – йдеться в заяві координатора Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джона Кірбі.

Із китайським послом зустрівся заступник помічника президента США і координатор із питань Індо-Тихоокеанського регіону в Раді національної безпеки Курт Кемпбелл. Він наголосив, що Вашингтон хоче зберігати відкритими всі лінії зв’язку, а в політиці США щодо КНР нічого не змінилось.

Водночас Кемпбелл підкреслив, що США вважають дії Пекіна неприйнятними і будуть відстоювати свої цінності в Індо-Тихоокеанському регіоні.

“Ми не будемо прагнути й не хочемо кризи. У той же час ми не будемо перешкоджати діяти в морях і небі західної частини Тихого океану відповідно до міжнародного права, як ми це робили протягом десятиліть, підтримуючи Тайвань і захищаючи вільний і відкритий Індо-Тихий океан”, – йдеться в заяві Кірбі.

Фото: Відкриті джерела