Найближчої п'ятниці міністр оборони Бельгії Людивін Дедондер запропонує уряду виділити Україні новий пакет військової допомоги.

Про це повідомляє RTL.

“Цієї п’ятниці на засіданні уряду я збираюся запропонувати нову допомогу саме для задоволення нагальних потреб українців щодо ППО та протитанкової зброї, а також щодо боєприпасів”, – заявила міністр.

Вона зазначила, що танки в пакет не увійдуть, оскільки у Бельгії немає німецьких Leopard 2. За її словами, десять років тому країна вирішила продати їх через закінчення експлуатації.

Водночас Дедондер уточнила, що такі танки можна було придбати для України, проте зараз бельгійські компанії ставлять на них “необґрунтовану” ціну – 500 тисяч євро.

Нагадаємо, що сьогодні, 25 січня, канцлер Німеччини Олаф Шольц ухвалив рішення відправити Україні бойові танки Leopard 2, машини німецького виробництва, яка є однією з найбільш широко використовуваних на Заході. Очікується, що Німеччина також дозволить іншим країнам надсилати свої танки.

Також Вашингтон готовий відправити десятки своїх бойових танків M1 Abrams, змінивши свою колишню позицію. У російській владі вже відреагували на можливе постачання цих бойових машин.

Нагадаємо, що британський уряд оголосив 14 січня, що направить в Україну 14 бойових танків Challenger 2.

А Польща заявила, що готова відправити до 14 своїх танків Leopard 2.

Уряд Норвегії також розглядає можливість надсилання частини своїх танків Leopard 2.

Фінський уряд заявив, що може передати Україні невелику кількість танків Leopard 2, якщо ширша група європейських країн також вирішить зробити це.

Зазначимо, що найбільше на озброєнні цих танків має Іспанія. Загалом країна має на складах 347 Leopard різних модифікацій. Стало відомо, що Іспанія також приєднується до поставок Україні танків Leopard.

Раніше Нідерланди повідомили, що розглядають можливість постачання до України 18 танків Leopard 2, які вони орендують у Німеччини.

А Швеція розглядає можливість передачі Україні своїх танків Stridsvagn 122. Це шведська версія німецьких танків Leopard 2A5. Загалом на озброєнні країни 120 одиниць такої техніки. Також до передачі “Патріотів” приєднується й Португалія, яка має 37 таких бронемашин, 12 з них – повністю справні.

Загалом від країн-партнерів має надійти близько 111 танків.

Фото: відкриті джерела